Inteligentne oświetlenie – czym właściwie jest?

Inteligentne oświetlenie to specjalnie opracowany system, który czuwa nad tym, aby codzienne przebywanie wewnątrz pomieszczeń było możliwie najbardziej wygodne i komfortowe. Akcesoria oświetleniowe podłączone do zasilania mogą reagować nie tylko na znany z naszych domów przełącznik, ale również na ruch czy komendę głosową – wszystko może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Jak działa inteligentne oświetlenie?

System ten posiada nieograniczone wręcz możliwości konfiguracji. W pomieszczeniach rzadziej użytkowanych (jak na przykład piwnice czy pralnie) można zdecydować się na zastosowanie specjalnego timera, który automatycznie wyłączy oświetlenie po upływie określonego czasu. Zapobiegnie to pozostawieniu włączonej żarówki po wyjściu z pomieszczenia. W toaletach można postawić na montaż czujnika ruchu, który automatycznie włącza światło, gdy wewnątrz ktoś się znajduje. Natomiast w salonie lub sypialni częstym rozwiązaniem jest postawienie na komendy głosowe, które pozwalają na sterowanie oświetleniem bez konieczności ruszania się z łóżka czy kanapy.

Postaw na bezpieczeństwo swojego domu

Bardzo ważną informacją jest fakt, że inteligentne oświetlenie w domu może współpracować z systemem alarmowym. W sytuacji włamania i uruchomienia alarmu, wszelkie lampy zostaną wyłączone, co może skutecznie przeszkodzić w kradzieży cennych przedmiotów z domu lub mieszkania.

Dostępnych możliwości konfiguracji inteligentnego oświetlenia jest bardzo wiele. Tak naprawdę to od indywidualnych potrzeb każdej z osób zależy, na jakie rozwiązanie się zdecyduje.