Wypada mi zacząć od przywitania się, a zatem dzień dobry! Tym wpisem chciałbym przedstawić Smart Pandę i opisać jak to się zaczęło. Zacznę od siebie.

Nazywam się Radosław Sporny i jestem… no właśnie, dyrektorem, prezesem, a może szefem w Smart Panda (przemyślę jeszcze moje stanowisko), ale generalnie odpowiadam za wszystko od początku do końca. Smart Panda to niewielka firma, w której wszyscy jesteśmy na ty i tworzymy zgrany zespół, dlatego nie przykładam większej uwagi do stanowisk. Mój pomysł na biznes sięga 2014 roku, kiedy to rozpocząłem budowę własnego domu. Z racji na moje wykształcenie i doświadczenie naturalnym było zastosowanie jakichś inteligentnych rozwiązań. Tak powstał prototyp sterownika do rolet na platformę Homebridge + Apple HomeKit, który działa w moim domu nieprzerwanie, aż do dziś (miłośników DIY zapraszam na github’a, znajdziecie tam oprogramowanie do sterownika). Szybko złapałem bakcyla na smart home i przeanalizowałem co nam daje rynek, jakie technologie są wykorzystywane oraz w jakim kierunku to wszystko zmierza.

Smart Panda to niewielka firma, w której wszyscy jesteśmy na ty i tworzymy zgrany zespół.

Wniosków było kilka, ale chyba najbardziej kluczowym było to, że mało która firma działająca na rynku inteligentnych domów zwracała uwagę na to, co uważam za niezwykle ważne. Co jest dla mnie takie istotne? Przede wszystkim bezpieczeństwo, prywatność, user experience, łatwość automatyzacji, możliwości integracji i rozszerzania systemu o kolejne urządzenia oraz design. W kolejnych wpisach postaram się szczegółowo opisać jak rozumiem powyższe kwestie w odniesieniu do idei smart home.

Smart Panda jest online od pierwszego kwartału 2021 r. Decyzja o wejściu na rynek padła dokładnie rok wcześniej i mniej więcej tyle trwały przygotowania, tj. budowa strategii, strony, sprecyzowanie oferty i wytworzenie naszego pierwszego urządzenia – sterownika do rolet. Do kolejki wpisów na bloga dorzucam naszą ofertę wraz z praktycznymi pomysłami na jej zastosowanie oraz oczywiście nasz pierwszy produkt.

Na koniec, z racji bardzo krótkiego czasu w jakim jesteśmy na rynku, chciałbym podbudować Wasze zaufanie do naszej marki moim doświadczeniem, o którym wspominałem wyżej. Swoją karierę zawodową rozpocząłem w 2010 r. jako software engineer. Specjalizuję się w jakości oprogramowania i automatyzacji wszelkich powiązanych procesów. Pracowałem dla BZ WBK, ING, PayU, a obecnie pracuję na kontrakcie dla Adobe. Po godzinach, zajmuję się cyberbezpieczeństwem, sieciami komputerowymi, elektroniką oraz Smart Pandą 🙂 Czy Smart Panda stanie się moim głównym źródłem utrzymania? Czas pokaże. Natomiast już teraz cieszę się na samą możliwość dzielenia się z Wami moją wiedzą.

Dziękuję za zainteresowanie.