Automatyczne rolety

Automatyczne rolety

Prezentujemy zdjęcia z ostatniej realizacji oraz dzielimy się wnioskami i odpowiadamy na najczęstsze pytania. Jak wybrać sterownik do rolet? Montaż podtynkowy, czy na szynę DIN? Jakie korzyści dają automatyczne rolety? Ile to kosztuje?

Przykłady automatyzacji

Rolety to idealny kandydat do automatyzacji. Etapowe otwieranie i zamykanie wraz ze wschodem i zachodem słońca to prosty sposób, aby umilić sobie każdy dzień. Dodatkowo, w upalne dni można zintegrować rolety z czujnikami temperatury, aby w odpowiednim momencie zamknęły się, skutecznie ograniczając dopływ ciepła z zewnątrz. Mając psa możemy zasłonić mu widok na ulicę czy podwórko, kiedy np. prowadzimy wideokonferencję i nie możemy się nim zająć, a on akurat zobaczył kota sąsiada 🙂 Zewnętrzne rolety mogą się automatycznie zamykać kiedy opuszczamy dom stanowiąc dodatkową ochronę przed włamaniem. Hałas i wydłużony czas związany ze sforsowaniem rolet mogą zniechęcić złodzieja do próby włamania.

Montaż podtynkowy

Każdą elektryczną roletę, możemy w łatwy sposób zautomatyzować montując odpowiedni sterownik do puszki. Naszym zdaniem nie ma sensu inwestować w dodatkowe sterowanie roletami przez pilota, ten sam efekt możemy osiągnąć z telefonu za pomocą ww. sterownika. Z własnego doświadczenia wiemy, że ręczne sterowanie elektrycznymi roletami to rzadkość i najlepiej sprawdza się zwykły harmonogram. Dlatego lepiej jest kupić zwykłe, elektryczne silniki do rolet i zamontować do nich sterownik wybranego systemu smart home.

Montaż na szynie DIN

Jeżeli planujesz remont lub budujesz dom, warto poprowadzić instalację elektryczną w układzie gwiazdy. Daje to dużą elastyczność w wyborze systemu inteligentnego domu, łatwą instalację i jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie. W przypadku rolet, można nawet pokusić się o rezygnację z naściennych łączników. Dzięki temu zaoszczędzimy kilkaset złotych, a jak opisaliśmy wyżej większa część sterowania roletami odbywa się automatycznie. Nasi klienci, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie, są zadowoleni, a w razie potrzeby sterują roletami głosowo, bądź z telefonu.

Jaki sterownik wybrać?

Na rynku jest sporo rozwiązań i wybór należy przeanalizować pod kątem systemu smart home jaki chcemy zastosować w naszym domu. W Smart Panda od tego zaczynamy, ale wymaga to pełnego obrazu Waszych potrzeb, dlatego zapraszamy do kontaktu.

Sterownik do rolet DIN + Apple HomeKit

Smart Panda pracuje nad własnym sterownikiem do rolet na szynę DIN na platformę HomeKit. Niebawem produkt trafi do naszego sklepu.

Co jeśli nie mam elektrycznych rolet?

Jeśli nie masz rolet, bądź są one ręczne, najlepiej jest połączyć inwestycję razem z malowaniem ścian, dociepleniem budynku lub wymianą okien. Chętnie pomożemy w ustaleniu szczegółów takiej realizacji.

Project Info
Category:
Date:
Tags: